Mourinho'dan Fatih Terim yorumu

Yorum Yaz
Mourinho'dan Terim yorumu


Real Madrid'in Galatasaray'a karşı 2-1 kazandığı 33. Santiago Bernabeu Turnuvası'ndan sonra düzenlenen basın toplantısında konuşan Real Madrid teknik direktörü Jose Mourinho, "Fatih, çok yakın arkadaşım, iyi bir motive edici ve mükemmel bir teknik direktör" diye konuştu.

Real Madrid'in Galatasaray'a karşı 2-1 kazandığı 33. Santiago Bernabeu Turnuvası'ndan sonra düzenlenen basın toplantısında konuşan Galatasaray teknik direktörü Fatih Terim, ''Daha iyi günler yakında bundan emin olabilirsiniz'' dedi.

"Real Madrid ile Bernabeu'da oynamanın ve dünyanın en önemli takımlarından bir tanesiyle böyle bir organizasyonda birlikte olmanın çokgüzel olduğunu'' söyleyen Terim, ''Real Madrid'in bizden daha hazır, daha güçlü olduğu çok açık. Sizi hataya zorlayan Real Madrid gibi bir dev ile oynuyorsunuz. Konsantrasyon eksikliği ve hatalar elbette var. Daha çok yol almamız lazım derken bunu söylüyorum. Önemli dersler çıkaracağımız bir maç. Yavaş yavaş 9 Eylül'e doğru hazırlanıyoruz. Daha iyi günler yakında bundan emin olabilirsiniz'' ifadelerini kullandı.

Galatasaray'a ilk geldiğinde takımın bu kadar çabuk toparlanabileceğini zannetmediğini kaydeden tecrübeli teknik adam, yabancı oyunculardan memnun olduğunu ancak her zaman söylediği gibi Türk ya da yabancı yeni transfere ihtiyaç duyulduğunu vurguladı.

Bir İspanyol gazetecinin ''Hamit'in Galatasaraylı yöneticilerle konuştuğu ve Real Madrid'de oynamazsa Galatasaray'a gitmek istediğini söylediği iddia ediliyor. Galatasaray, Hamit ile ilgileniyor mu?'' sorusuna da Terim, ''Hamit, bizle böyle birşey konuşmadı zaten böyle bir teklif de etmeyiz. Onun burada oynaması bizim için şereftir. Hamit gibi bir oyuncuya sahip olmak elbette isteriz ama böyle bir konu aramızda geçmedi'' yanıtını verdi.

Bu arada UEFA'nın girişimi sonrasında Futbol FederasyonununFenerbahçe'yi Şampiyonlar Ligi'nden çıkartması ve ardından Trabzonspor'un Şampiyonlar Ligi'ne kabul edilmesiyle ilgili de Terim, ''Değerlendirmeyi gerekirse Türkiye'de yaparım. Ama burada şunu söylemek istiyorum. Bu işin kazananı yok. kaybedeni var. Herkes için de bu kayıp geçerlidir. Türk futbolunun kaybettiği yerde kazanan olmaz. Olaya böyle bakmak lazım'' yorumunda bulundu.

Öte yandan Real Madrid'in teknik direktörü Jose Mourinho da, Barcelona ile oynanan Süper Kupa maçında yaşananlarla ve sonrasında olanlarla ilgili sorulara cevap vermedi.

Mourinho, ''Son iki günde olanlardan sonra kendinizi nasıl hissediyorsunuz?'' sorusuna ''Hiç olmadığı kadar iyi'' cevabını verdi.

Portekizli teknik adam, Galatasaray'ı nasıl bulduğuyla ilgili bir soruyu ise daha çok teknik direktör Fatih Terim'e övgüler yağdırarak yanıtladı. Mourinho, ''Fatih, çok yakın arkadaşım, iyi bir motive edici ve mükemmel bir teknik direktör. Bir süre prestijine uygun takımlarda çalışamadı ama şimdi tekrar Galatasaray'da. Çok iyi futbolculara sahip bir kadrosu var. İyi işler yapmasını umuyorum çünkü arkadaşım'' dedi.

Mourinho ayrıca, Nuri Şahin'in kadroya alınmamasının sebebini ise şöyle açıkladı:

''Henüz sakatlığı tam geçmedi. Ama iyiye gidiyor. Oynamaması ve taraftarın onu henüz görememesi üzücü. Benim görüşüm, Madridlilik duygusu olanların çok hoşuna gidecek. Kadromuz kısıtlı ve takımın ona ihtiyacı var

0 yorum:

Yorum Gönder

Yorum yaparken dikkat edilmesi gerekenler:

* Yaptığınız yorumun tamamı büyük harf olmamasına özen gösteriniz
* Yorumlarınız da argo içeren kelimeler kullanmayınız
* Reklam amaçlı yorumlarda bulunmayınız
* Konu dışında iletmek istediğiniz bir şey varsa iletişim formunu kullanın
* Yorumlarınızdan dolayı sizlere teşekkür ediyorum