BİR kadının hikayesi

Yorum Yaz

kadınlar gününe dair bir çok yazı ve şiir kalame alınır her yıl özellikle o gün.herkesin anlatacağı bir hikayesi dillendireceği bir şiiri vardır.
belkide kadını anlatmak kadına şiirler yazmak kimimize iyi geliyor kendimizi böyle daha iyi hissediyoruz.
yakın zaman da tanık olduğum bir kadın hikayesi anlatmak istedim bende.yaşadığımız koşullarda çocuğunuzu gönül rahatlığıyla okula gönderemiyorsunuz. muhakkak okula götürmek zorundasınız.çünkü geçtiğiniz her sokak her kaldırım bir tehlike taşıyor.oğlumu okula götürüyorum bende her anne gibi onu güvenle okula bırakmam gerekiyor.ve bu esnada bir kadın hikayesi doğuyor.siz tanık oluyorsunuz her halikarda. kadın kocasından öyle korkuyor ki bir dakika eve geç kalmak bile onun korkular yaşamasına yetiyor. her gün dayak yediğini öyle söyleyiveriyor. ve söylerken bile etrafına bakıyor korkudan. bir gün kendisi değil kocası getiriyor çocuğu okula. çocukların okula girmesini beklerken adı üstünde çocuk işte.yanındaki arkadaşı ile itişince baba öyle bir vuruyor ki çocuğa ağzı burnu kan içinde kalıyor.çocuk öyle bakıyor babasına oda alışmış babasının durumuna o küçücük yaşı ile. okul aile birliği başkanı haklı olarak polis çağırdı.adam okadar rahat aile birliği başkanına bile saldırma hakkını buluyor. çünkü karşısında ki yine bir kadın. nede olsa kadına şiddet uygulamak onun için olağan bir durum. çocuk ağzından akan kanlara rağmen polisi görünce babasının götürülmemesi için ağlıyor.belkide sonra babasının yapacağı şiddete ağlıyor.ertesi gün kadın gelip ağlıyor. yalvarıyor kmse karışmasın ben alışkınım diyor. piskopat koca karısına şiddeti alıştırmış adeta.kadın bilinçsiz eğitimsiz karşısındaki yardımları bile kabul edemiyecek kadar çaresiz. ve kendi kaderiymiş gibi kabullenmiş yaşadığı şiddeti.ve hayatına yine öyle devam ediyor.heryerde saklı kalan çığlıklar gibi buda saklı kalmaya devam ediyor.
Ve bizler yazıyoruz.birileri okusun diye ve aynı hikayelerin benzerlerini okuyoruz yada tanık oluyoruz. Böyle hikayeler hep var oluyor. Sadece haykırmak geliyor bu iki kelimeyi bişey yapmalı. birileri kadını daha iyi savunacak yasalar çıkarmalı.biraz da kadın eli değmiş yasalar olmalı.


0 yorum:

Yorum Gönderme

Yorum yaparken dikkat edilmesi gerekenler:

* Yaptığınız yorumun tamamı büyük harf olmamasına özen gösteriniz
* Yorumlarınız da argo içeren kelimeler kullanmayınız
* Reklam amaçlı yorumlarda bulunmayınız
* Konu dışında iletmek istediğiniz bir şey varsa iletişim formunu kullanın
* Yorumlarınızdan dolayı sizlere teşekkür ediyorum