Türk Sosyal Ağ Sitesi Mergeen‏

Yorum Yaz


Merhaba arkadaşlar yeni yeni keşfedilmeye başlıyan  tamamen türk yapımı yerli sosyal ağ sitesi mergeeni sizlere tanıtıcam aşağıdaki yazıda.
Blog yazanların mergeeni kullanması  faydalı olabilir  çünkü mergeende blog oluştur bölümü var diyelim ki blogcu kişisel blogunda  bi yazı yayınladı bunu mergeen blogunda da yayınlar ve yazının altında blog linkini yazar böylece  her türlü yazıyı okunması için fazla kitleye ulaşır.

mergeen linki
www.mergeen.com

benim mergeen profilim
www.mergeen.com/ferhatbayram

benim mergeendeki blog bolumum
http://mergeen.com/ferhatbayram/blog


 Aşağıdaki Mergeen tanıtım yazısı sitenizde blogunuzda paylaşabilirsiniz. Ayrıca sizde Mergeen'e üye olup sitenizin veya kişisel profilinizi oluşturup, yazılarınız paylaşımlarınız daha fazla kitleye ulaşmasını sağlayabilirsiniz...

Mergeen - Fikirleriniz özgür bırak ! - http://mergeen.com Geçtiğimiz yıl yazılım mühendisi Volkan Şengül tarafından hayata geçirilen Mergeen, fikir özgürlüğüne dayalı bir sosyal ağ sitesi. Mergeen ismi ise Türk mitolojisindeki bilgi tanrısı "Mergen" ve ingilizcede kaynaştırma, bir araya getirme anlamlarına gelen "merge" kelimelerinden geliyor. Her dilde telafuzu kolay olan bu orjinal seçimin altında yatan bir diğer sebep ise projenin küresel vizyonu. Mergeen Türkiye merkezli olmasına rağmen tüm dünyayı hedefliyor. Son derece kolay kullanıma sahip olan site alıştığımız sosyal ağlar ile çok fazla ortak özellik barındırdığı için alışmak sadece birkaç dakika sürüyor. Paylaşımlara twitterda tweet denmesi gibi Mergeen'de de merge deniliyor. Merge'ler resim, video, link içerebiliyor ve 280 karakter limiti mevcut. Yüklenen resimlere efekt verilebiliyor olması da ayrı bir güzel özellik. Karakter limitine takılmak istemeyenler de düşünülmüş ve blog yazısı yayınlayabilmeleri sağlanmış.

 Oldukça sıcak kanlı bir kitleye sahip ve bir merhaba bu kitleye dahil olmanıza yetiyor. Başlangıçta kimi takip edeceğiniz konusunda kararsız kalabilirsiniz, bunun için de doğru adres kulüpler oluyor. Mergeen içinde birçok farklı kulüp bulunuyor, bunlara katılarak sizinle ortak ilgi alanlarına sahip insanları bulabilir ve onları da takip etmeye başlayabilirsiniz. Sosyal kelimesi lafta kalmasın diyorsanız diğer üyeler tarafından oluşturulmuş ilginizi çeken etkinlikere katılabilirsiniz veya bir tane kendiniz oluşturabilirsiniz. Yeni eklenen özelliklerden biri olmasına rağmen yakın zamanda çok aktif olarak kullanılacak gibi duruyor etkinlikler.

 Profil özellikleri bakımından, diğer sosyal ağlardan farklı olarak ele alabileceğimiz bir özellik de "itibar puanı". Kullanıcıların paylaşım ve yorumlarında aldıkları beğeni sayısı, takipçi sayısı, engelleme sayısı gibi kriterden gelen olumlu / olumsuz notların bir bileşeni olan itibar puanı, bir nevi Mergeen.com kullanıcısının etkileşim geribildirim notu da diyebiliriz. Bir başka güzel özellik ise facebook, twitter hesaplarınızı bağlayarak tek noktadan seçime bağlı olarak hepsinde güncelleme yapabilmeniz. Biraz da rakamlardan bahsetmek gerekirse, 500.000'in üzerinde paylaşıma sahip Mergeen'in 60.000'in üzerinde de üyesi bulunuyor.

 http://mergeen.com

Blogunuzda mergeen profilinizi yerleştirmek için aşağıdaki mergeen logolarını kullanabilirsiniz
 Logo 1

Logo 2

Logo 3

Logo 4


0 yorum:

Yorum Gönder

Yorum yaparken dikkat edilmesi gerekenler:

* Yaptığınız yorumun tamamı büyük harf olmamasına özen gösteriniz
* Yorumlarınız da argo içeren kelimeler kullanmayınız
* Reklam amaçlı yorumlarda bulunmayınız
* Konu dışında iletmek istediğiniz bir şey varsa iletişim formunu kullanın
* Yorumlarınızdan dolayı sizlere teşekkür ediyorum